Blog Archive

Translate

вівторок, 15 жовтня 2013 р.

Чи можна ходити на Літургію не в неділю, а в понеділок?

меса
Питання: Чи можна приходити на Службу Божу не в неділю, а в понеділок? Справа в тому, що і в суботу, і в неділю мені доводиться працювати цілий день.
Відповідь:
 Неділя для християн – це день, який відрізняється від усіх інших днів тижня. У цей день ми звершуємо пам'ять Воскресіння Господа Ісуса Христа. «Звершувати пам'ять» — живу пам'ять, яка набагато більша, ніж просто спогад, — означає, що в цей день відбувається те ж саме, що сталося в той самий день Воскресіння. У той день Ісус зустрів Магдалину, благовісницю серед апостолів; Він зустрів благочестивих жінок, подарувавши їм мир і радість; Він зустрів учнів з Емауса, вселив у них мужність, пояснив їм Писання, передав їм те, що змусило палати їхні серця; нарешті, Він зустрів апостолів в Єрусалимській світлиці, подарувавши їм Свого Духа.
Участь в Євхаристії — це основний момент, центр усього тижня віруючого. Але свято і недільний день не зводиться тільки до участі у Літургії. Весь цей день повинен бути вираженням радості, солідарності, братерської любові.
Неділя — це день, коли Церква робиться видимою, коли вона збирається і виявляє світу свою єдність. Перші християни збиралися саме в неділю, про що свідчать новозавітні тексти. Причому це були не збори час від часу, а неухильний звичай, що став традицією. Але повернемося до автора нашого питання, — якому доводиться працювати і в суботу, і в неділю. Коли відвідування Літургії неможливе з поважних причин ні в суботу ввечері, ні в неділю, необхідно розповісти про цю проблему настоятелю своєї парафії. Настоятель може звільнити парафіянина від участі в недільній Літургії. «Недільна Євхаристія, — читаємо в Катехизмі Католицької Церкви (2181) — це основа усього християнського життя у вірі. Тому вірні зобов'язані брати участь в Євхаристії у дні приписаних свят, якщо вони не звільнені від цього обов'язку з поважної причини (наприклад, хвороба чи догляд за немовлям) або якщо їх священик зняв з них зобов'язання. Ті, хто свідомо не виконує цього зобов'язання, чинять тяжкий гріх».
Відвідування Літургії по понеділках, — звісно, добра справа, але це не замінює виконання заповіді шанувати День Господній.
Церква усвідомлює, що існують такі види трудової діяльності, які необхідні для загального блага. Тому в Катехизмі сказано: «У неділю та інші дні приписаних свят вірні повинні утримуватися від праці або діяльності, яка перешкоджає належному вшануванню Бога, радості, притаманній Дню Господньому, виконанню справ милосердя та необхідного відпочинку тіла і духу. Сімейні обов'язки або справи, що приносять велику суспільну користь, є законною підставою для недотримання приписів про недільний відпочинок. Вірні, — читаємо в Катехизмі, — повинні стежити за тим, щоб ці законні причини не приводили до  звичок, шкідливих для релігії, сімейного життя і здоров'я».

0 коментарі:

Популярні публікації